O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2013

Praha 7 organizuje pomoc sportovním a volnočasovým organizacím

V rámci odstraňování škod po povodni chce Praha 7 zprostředkovat pomoc sportovním a volnočasovým organizacím v záplavových oblastech. Dobrovolníci se mohou hlásit na Lince pomoci: 605 004 570 nebo na e-mail: povodne@praha7.cz.

„Na území Prahy 7 v oblastech mimo ochranu protipovodňových hrazení je situována celá řada organizací, které se věnují sportu, dětem, mládeži a volnočasovým aktivitám. Mnohé z nich zažily již ničivé povodně v roce 2002 a nyní se musejí vypořádat s dalšími rozsáhlými škodami. Jsem přesvědčen, že bychom měli učinit maximum pro to, abychom těmto organizacím podali pomocnou ruku při odstraňování škod, sanaci zasažených areálů a jejich následné revitalizaci. Žádáme dobrovolníky, kteří by se chtěli do sanačních prací zapojit nebo nabídnout vybavení a nástroje na úklid, aby se obraceli na naši Linku pomoci,“ uvedl starosta MČ Praha 7 Marek Ječmének.

Mezi areály zasažené povodněmi patří především jezdecké a kynologické oddíly na Císařském ostrově, tenisové kurty, atletický areál Olymp a hala Otakara Jandery v ul. Za Císařským mlýnem či Trojský slalomový kanál, kde se má v září tohoto roku konat mistrovství světa.

Úklidové práce budou moci být zahájeny po opadnutí vody a demontáži protipovodňových bariér. Na Lince pomoci Prahy 7 se již nyní mohou hlásit dobrovolníci na sanační a úklidové práce či nabízet čistící prostředky, hygienické potřeby, přístroje a vybavení na úklid.

19.06.2013 - Administrátor P7 ; Přečteno: 2041 x