Česky   English
O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2013

V rámci Dne Prahy 7 Letenské sady oživí bohatý zábavný program plný kultury, sportu a volnočasových aktivit

V sobotu 22. června 2013 se uskuteční letošní Den Prahy 7. Tradiční oslavy sedmé městské části proběhnou v Letenských sadech od 13 do 18 hodin. Pro malé i velké návštěvníky budou připravena dvě pódia a 80 dalších stanovišť s bohatým zábavným programem a řadou možností, jak zde aktivně a zajímavě strávit den.

„Letošní Den Prahy 7 jsme byli nuceni přesunout do Letenských sadů, protože Stromovka byla zasažena nedávnými povodněmi.V tuto chvíli do Královské obory stále platí zákaz vstupu z důvodu vysokého rizika pádu podmáčených stromů. Na atraktivitě programu Dne Prahy 7 to však nic nemění. Neorganizujeme pouze klasický zábavný rodinný den. Chceme při této příležitosti všem kulturním a sportovním organizacím, volnočasovým spolkům, občanským sdružením a neziskovým organizacím, drobným živnostníkům i firmám dát možnost, aby program Dne Prahy 7 vytvořili společně s námi a zároveň prezentovali své aktivity. Chceme představit Prahu 7 jako atraktivní a živou městskou část, kde lze využít široké škály nejrůznějších služeb a pestré palety volnočasových aktivit,“ uvedl starosta MČ Praha 7 Marek Ječmének.

Program Dne Prahy 7 bude probíhat v centrální části Letenských sadů souběžně na 80 stanovištích a dvou pódiích.   

Program bude zahájen ve 13 hodin. Na pódiu „Park Stage I“ se návštěvníci mohou těšit mj. na vystoupení irských tanců v podání AISLING o.s., Kyokushin karate, Aikidó Centrum Fudóshin Praha, vystoupení klubu akrobatického rokenrolu Silueta Praha či sportovního aerobiku v podání Pro Fitness Praha, vystoupení Folklórního souboru Bejvávalo a divadelní šermířsko taneční představení Princ z Persie aneb cesta za štěstím DDM Praha 7.

Ve 13.30 hodin se uskuteční vystoupení legendární české klubové kapely STO ZVÍŘAT.

Na pódiu „Park Stage II“ vystoupí Divadlo Viola – Endele Vendele, DDS Ty-já-tr, Kabaret Červená 3ka, klauni Mireček a Leontýnka, Fitmami a představí se také např. molekulární kuchyně MANIHI s.r.o.

Od 16 hodin se návštěvníci budou moci zúčastnit bubenického workshopu v podání African Culture & Art - ACA, s.r.o.

Na jednotlivých stanovištích rozmístěných v Letenských sadech budou v průběhu celého odpoledne k dispozici zábavné aktivity pro děti i dospělé připravené zúčastněnými partnery. Bude možné využít služeb organizací poskytujících nejrůznější služby, či shlédnout ukázky činnosti divadel, kina, galerií a mnoho dalšího. K dispozici bude řada zajímavých atrakcí pro děti i dospělé.

„Velmi mě těší, když vidím, kolik organizací využilo naší nabídky podílet se na Dni Prahy 7. Rád bych tímto občany pozval na den plný kultury, sportu, soutěží, her  a prezentací mnoha zajímavého, co Praha 7 nabízí,“ doplnil starosta Prahy 7 Marek Ječmének.

19.06.2013 - Administrátor P7 ; Přečteno: 2384 xCopyright © 2012 Městská část Praha 7