O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2013

Praha 7 se začíná připravovat na sanace a úklidové práce

MČ Praha 7 v rámci přípravy na sanační a úklidové práce zavedla Linku pomoci, kde občané mohou uvádět škody, znečištění či další problémy způsobené velkou vodou. Zároveň se zde mohou hlásit také dobrovolníci na úklid, případně nabízet čistící a úklidové vybavení.

„V této chvíli lze říci, že je Praha 7 z nejhoršího venku, už jen z toho důvodu, že máme v plném rozsahu nainstalovány protipovodňové zábrany. Zároveň byla  opakovaně zkontrolována nepropustnost celého systému protipovodňové ochrany v délce 6,5 Km. Díky vynikající koordinaci a maximálnímu nasazení všech zúčastněných složek se Praze 7 v předchozích dnech naštěstí vyhnuly rozsáhlejší škody. Přesto nás po skončení povodňového ohrožení ještě čeká velký kus práce související s úklidem a sanací zasaženého území,“ uvedl starosta MČ Praha 7 Marek Ječmének.

Zájemci, kteří se budou chtít do sanačních a úklidových prací zapojit či kteří budou moci poskytnout čistící prostředky, hygienické potřeby, přístroje či vybavení na úklid, se mohou hlásit na tel čísle: 605 004 570 nebo na e-mailu: povodne@praha7.cz.

Na uvedených kontaktech lze rovněž uvádět veškeré škody, znečištění a další problémy spojené s povodněmi.

Praha 7 zároveň zapůjčuje vysoušeče vlhkosti z objektů. Zájemci se mohou obrátit na oddělení krizového řízení na tel.: 737 861 371

Úklidové práce budou moci být zahájeny po opadnutí vody a zrušení stavu povodňového ohrožení.

19.06.2013 - Administrátor P7 ; Přečteno: 2084 x