O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2013

Praha 7 zahájila rozsáhlé úpravy MŠ Kostelní

Ve středu 29. května 2013 se uskutečnilo slavnostní poklepání základního kamene v MŠ Kostelní, kterým byla zahájena největší letošní investice do oblasti školství v Praze 7. Rozsáhlé stavební úpravy MŠ Kostelní budou probíhat až do léta příštího roku. Nová přístavba rozšíří kapacitu mateřské školy od září 2014.

„Dlouho plánované úpravy MŠ Kostelní patří mezi klíčové projekty tohoto volebního období. Po jejich dokončení dostane tento objekt zcela nový, netradiční a moderní vzhled. Ve školce bude zároveň realizována přístavba nového pavilonu se dvěma třídami pro 56 dětí. Úprav se dočká také jídelna, herny a další interiéry školky,“ uvedl zástupce starosty MČ Praha 7 MUDr. Tomáš Kaštovský.

Obrázek bez popisku

V rámci plánovaných úprav bude na pozemku mateřské školy postaven nový přízemní pavilon, který bude se stávajícím objektem propojen prosklenou spojovací chodbou. V pavilonu budou situována dvě oddělení pro 56 dětí. Každé oddělení bude zahrnovat vstupní prostory, šatnu, umývárnu a WC pro děti, šatnu učitelek, hernu, pracovnu a prostor pro výtvarnou činnost. V suterénu bude technické zázemí a sklady. Rovněž zde bude umístěna pec pro vypalování keramiky.

Další úpravy doznají prostory stávajících heren, pracoven, šaten i sociálního zařízení. S ohledem na navýšenou kapacitu školky dojde také k rozšíření jídelny o přilehlé atrium. Do školky bude rovněž pořízen nový mobiliář a veškeré interiéry budou nově vymalovány. Zásadních úprav se dočká rovněž exteriér budovy, který získá výrazné moderní architektonické řešení.

Celkové plánované náklady na rekonstrukci MŠ Kostelní činí 29,5 mil. Kč bez DPH. 15 mil. Kč pokryje dotace hl. m. Prahy. Stavební práce zde budou v několika etapách probíhat do srpna 2014. Nově zrekonstruovaná a rozšířená školka bude k dispozici pro školní rok 2014/2015.

29.05.2013 - Administrátor P7 ; Přečteno: 2672 x