O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2012

Bezpečnostní akce v Praze 7 pokračují

Z pátku 30. listopadu na sobotu 1. prosince proběhla v pořadí již čtvrtá bezpečnostní akce od konce léta zaměřená na bezpečnost a veřejný pořádek v Praze 7. Zatímco v předchozích případech se bezpečnostní složky ve spolupráci s MČ Praha 7 soustředily na oblast dolních Holešovic, tentokrát proběhly rozsáhlé kontroly po celém území Prahy 7.

„S cílenými akcemi zaměřenými na bezpečnost a veřejný pořádek jsme začali v létě tohoto roku. Rozhodli jsme se tak na základě dlouhodobého monitoringu problematických lokalit. S řadou užitečných podnětů se na nás obracejí rovněž občané Prahy 7. Také díky nim by v polovině července realizován úspěšný zátah na dealery drog v Poupětově ulici. Na polovinu srpna byla následně připravena první plošná bezpečnostní akce zaměřená především na výskyt drog, hledané osoby či neoprávněný pobyt cizinců. Podobně zaměřené kontroly se uskutečnily rovněž koncem září. Rád bych touto cestou poděkoval Policii ČR, městské polici i hasičům za to, že našim požadavkům a podnětům vycházejí vstříc, a přispívají tak ke zvýšení bezpečnosti na našem území“ uvedl radní MČ Praha 7 Jaroslav Kopecký.

Zatím poslední bezpečnostní akce nazvané „Prostor“ se zúčastnilo 22 příslušníků Policie ČR. Akce proběhla od 20 hodin dne 30. listopadu do 4 hodin dne 1. prosince.

Policisté se zaměřili na hledané osoby a věci pocházející z trestné činnosti, dodržování vyhlášek vydaných Magistrátem hlavního města Prahy, kontrolu prodeje neokolkovaného alkoholu a podávání alkoholických nápojů osobám mladším osmnácti let ve vytipovaných restauračních a kulturních zařízeních.

Za noc bylo zkontrolováno 12 objektů (kluby, diskotéky, ubytovny, herny, bary), téměř 300 osob a cca 50 vozidel. Policisté řešili celkem 11 přestupků. Na policejních služebnách skončilo 5 osob, které nedokázaly hodnověrným způsobem prokázat svoji totožnost. Tři osoby si následně převzali policisté z cizinecké policie, dvě zatčené osoby policisté umístili do policejní cely, protože figurovaly v evidencích jako celostátně hledané.

Policisté budou ve spolupráci s MČ Praha 7 v bezpečnostních akcích nadále pokračovat v nepravidelných intervalech, jako tomu bylo doposud.

05.12.2012 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1844 x