O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2012

Praha 7 pořádá ve Stromovce Mikulášskou cestu s Nordic Walking

Městská část Praha 7 ve spolupráci s Nordic Walking klub o.s. pořádá v úterý
4. prosince 2012 Mikulášskou cestu s Nordic Walking. Akce zaměřená především na seniory bude zahájena ve 13 hodin ve Stromovce u infostánku Prahy 7 před objektem bývalé Šlechtovy restaurace.

„Vzhledem k tomu, že v Praze 7 žije velké množství seniorů, rozhodli jsme se našim spoluobčanům blíže představit sportovní aktivitu, která je v dnešní době především
u starší generace velmi oblíbená. Nordic Walking je možné provozovat kdekoli, po celý rok a jeho náročnost lze snadno přizpůsobit našim možnostem. Proto budeme rádi, když  se naší Mikulášské cesty zúčastní jak nadšenci do tohoto sportu, tak ti, kteří se s ním dosud nesetkali,“
uvedla radní MČ Praha 7 Mgr. Marcela Justová.

Nordic Walking vychází z běžeckého lyžování, které je považováno za nejzdravější sportovní aktivitu, jelikož při něm zapojujeme až 90 % svalů. Je vhodný pro všechny věkové kategorie, doporučován je zejména starším občanům.

Účastníci Mikulášské cesty s Nordic Walking si za pomoci zkušených lektorů osvojí způsob, jak správně chodit s turistickými holemi, a zároveň se dozvědí mnoho zajímavého o tomto populárním sportu. Ti, kteří nemají vlastní hole, si je budou moci zapůjčit zdarma na místě.

Po skončení akce bude připraveno občerstvení, které pro účastníky zajistí Pečovatelské centrum Praha 7.

03.12.2012 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1202 x