O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2012

Praha 7 obsadila 2. místo v anketě Město pro byznys

MČ Praha 7 je podle letošního srovnávacího výzkumu Město pro byznys druhou podnikatelsky nejpřívětivější městskou částí v Praze. Místní podnikatelé zde oceňují kupní sílu spotřebitelů, dostupnost pozemků a prostor pro podnikání, ale také práci úředníků či rozsah úředních hodin. Radnice Prahy 7 také nejlépe obstála v testu elektronické komunikace.

Výzkum Město pro byznys zahrnuje hodnocení podnikatelského prostředí a přístupu úřadů. Zúčastnilo se ho sedm tisíc podnikatelů. Mezi významnými posuzovanými kritérii bylo hospodaření městských částí, práce úředníků, ale i nezaměstnanost, dopravní dostupnost, ceny surovin i energií či výše platů.

„Velmi dobré umístění v tomto průzkumu mě velice těší. Cením si ho obzvláště z toho důvodu, že o výsledcích rozhodovali přímo podnikatelé, kteří zde působí a mohou tak objektivně posoudit, jaké mají pro svou činnost podmínky. Od loňského roku se navíc do jisté míry změnila pravidla posuzování jednotlivých městských částí, takže nyní se do hodnocení více promítají kritéria, která může městská část přímo ovlivnit,“ uvedl starosta MČ Praha 7 Marek Ječmének.

Obce a městské části se ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys hodnotí na základě osmadvaceti kritérií rozdělených do dvou oblastí: podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. Sami dotázaní podnikatelé dávají ze všech kritérií největší váhu minimalizaci byrokracie a transparentnosti veřejných zakázek.

„Prahu 7 účastníci výzkumu nejvíce oceňovali za kvalifikovanost a vstřícnost úředníků,  za rychlost vyřizování agendy či příznivé úřední hodiny. Velmi pozitivně byla hodnocena také elektronická komunikace. Podnikatelé jsou spokojeni s přehledností našich webových stránek, s dostupností informací či s možností online rezervací návštěv úřadu na konkrétní čas,“ řekl tajemník Úřadu MČ Praha 7 Ing. Josef Dušek.

Výzkum Město pro byznys hodnotí v rámci hl. m. Prahy dvacet dva městských částí. První místo letos obsadila MČ Praha 2.

Obrázek bez popisku

28.11.2012 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1246 x