O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2012

V dolních Holešovicích proběhla rozsáhlá bezpečnostní akce

Za účasti radního MČ Praha 7 Jaroslava Kopeckého proběhla ve středu 15. srpna 2012 v oblasti dolních Holešovic akce zaměřená na kontrolu bezpečnosti a veřejného pořádku. Zúčastnilo se jí více než 50 příslušníků Policie ČR, Městské policie hl. m. Prahy a Hasičského záchranného sboru. Bezpečnostní složky se zaměřovaly mj. na výskyt drog, hledané osoby či neoprávněný pobyt cizinců.

„Na problematiku bezpečnosti a veřejného pořádku v dolních Holešovicích se ve spolupráci s republikovou i městskou policií dlouhodobě zaměřujeme. V polovině července byl úspěšně realizována zátah na dealery drog v Poupětově ulici. Zároveň jsme naplánovali tuto rozsáhlejší akci s širokým záběrem na celou škálu trestných činů a přestupků. Zároveň bych chtěl poděkovat všem občanům, kteří se na nás dlouhodobě obracejí s řadou podnětů, které jsme v rámci této akce mohli využít,“ uvedl radní MČ Praha 7 Jaroslav Kopecký.

Bezpečnostní akce v dolních Holešovicích se zúčastnilo 29 příslušníků Policie ČR, 21 strážníků městské policie, včetně čtyř psovodů, čtyři příslušníci cizinecké policie a dva zástupci Hasičského záchranného sboru.

Akce probíhala od 19 hodin do 23:30 hodin. Během této doby proběhly rozsáhlé kontroly dodržování veřejného pořádku na místech s vysokou frekvencí pohybu obyvatel, jako jsou Ortenovo náměstí či Nádraží Holešovice. Zároveň došlo ke kontrolám několika barů a klubů především s ohledem na možný výskyt drog. Prověřeny byly také dvě ubytovací zařízení, a to jak ze strany policie, tak i hasičů, kteří se změřili na kontrolu dodržování bezpečnostních předpisů.

Během akce došlo ke třem nálezům drog, u dvou z nich byli přímo na místě zajištěni pachatelé. Zároveň došlo k zajištění čtyř cizích státních příslušníků bez oprávnění k pobytu. Ti byli předáni cizinecké policii. Zadržena byla rovněž jedna osoba, na níž byl vydán příkaz k zatčení, a jedna osoba v pátrání na základě mezinárodních smluv.

18.09.2012 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1528 x