Česky   English
O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2012

Od října bude na Úřadě MČ Praha 7 zavedena bezplatná finanční poradna

Ve čtvrtek 4. října 2012 budou moci občané Prahy 7 poprvé navštívit nově zavedenou finanční poradnu na Úřadě MČ Praha 7.  Bezplatné, anonymní finanční poradenství zde bude poskytováno každý první čtvrtek v měsíci od 9 do 11 hodin.  

„Zavedením finanční poradny Praha 7 reaguje na prohlubující se hospodářskou krizi
a vzrůstající počet občanů, kteří mají problém účelně hospodařit se svými finančnímu prostředky a dostávat svým závazkům. Tito lidé mohou snadno spadnout do koloběhu zadlužování, ze kterého se jen velmi obtížně vymaní. Poradna si klade za cíl pomoci občanům v nouzi zanalyzovat jejich finanční situaci a doporučit kroky, které by měly vést k jejímu zlepšení,“
uvedla radní MČ Praha 7 Mgr. Marcela Justová.  

Finanční poradnu pro Prahu 7 zajišťuje Poradna při finanční tísni, o.p.s.  Bezplatné anonymní konzultace budou poskytovány každý první čtvrtek v měsíci v čase od 9 do 11 hodin v budově  Úřadu MČ Praha 7, místnost č. 188 (1. patro). 

„Aby přítomní odborníci mohli občanům co nejefektivněji poradit a pomoci, doporučujeme  zájemcům o konzultace  s sebou přinést úvěrové smlouvy, rozsudky, případně exekuční příkazy a další dokumenty se vztahem k jejich finanční situaci,“ doplnila radní MČ Praha 7 Mgr. Marcela Justová.

Jakékoli dotazy k finanční poradně zodpoví pracovníci sociálního odboru  Úřadu MČ  Praha 7 v úředních hodinách nebo na tel. číslech: 220 144 097 a 220 144 147.

Finanční poradna letos proběhne v následujících termínech: 4. října, 1. listopadu a  6. prosince

 

 

 

 

17.09.2012 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1416 xCopyright © 2012 Městská část Praha 7