O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2012

Jak se hlídá Praha 7

Na sobotu 15. září 2012 připravila MČ Praha 7 ve spolupráci se záchrannými a bezpečnostními složkami hl. m. Prahy třetí ročník projektu „Jak se hlídá
Praha 7“. Akce se uskuteční ve Stromovce před objektem bývalé Šlechtovy restaurace.

„Naším cílem je přiblížit práci záchranných a bezpečnostních složek široké veřejnosti. Chceme ukázat občanům, s jakým vybavením pracují policisté a hasiči či jak probíhají jejich zásahy v různých situacích. V neposlední řadě chceme té mladší, ale i starší generaci připomenout, jak významnou roli sehrávají při jakýchkoli krizových událostech oni sami,“ uvedl radní MČ Praha 7 Jaroslav Kopecký.

Bohatý program se ve Stromovce uskuteční od 13 do 17 hodin.

Jedním z vrcholů bude téměř hodinová ukázka zásahu Speciální policejní jednotky Policie ČR proti demonstrantům za pomoci psů a koní a ukázka práce antikonfliktního týmu. V tomto bloku bude možné vidět také zákrok psovodů proti pachateli s ukázkou výcviku služebních psů a zákrok zásahové jednotky proti pachateli ve vozidle. Pro zájemce bude připraveno měření rychlosti jízdy cyklistů dopravními policisty spojené s dopravní soutěží a možností vystavení dětského řidičského průkazu. Návštěvníky akce by měla tradičně přilákat společná ukázka drezúry koní cvičených městskou a státní policií. Nově zde příslušníci HZS hl. m. Prahy představí ukázku vyprošťování osoby z havarovaného automobilu za pomoci speciální techniky a aktivní zálohy Armády ČR ukázku polní stráže. Samozřejmě nebude chybět ani rozsáhlá prezentace výzbroje a výstroje všech zúčastněných složek.

Návštěvníci akce si budou moci rovněž prohlédnout speciální vybavení Policie ČR, mj. obrněný transportér, vodní stříkač, vozidla Speciální pořádkové jednotky a Krajské pořádkové jednotky, vozidlo dopravní služby s radarem, vozidlo zásahové jednotky, vozidlo oddělení služební hypologie (jízdní policie), vozidlo oddělení služební kynologie (psovodi) či vozidlo s člunem poříčního oddělení. Zájemci budou moci navštívit také přistavený autobus prevence Městské policie hl. m. Prahy.

Na pódiu bude probíhat vystoupení kapely FUNNY ORCHESTRA a řada her a soutěží pro děti, pro které zde bude připraven také skákací hrad.

Program akce „Jak se hlídá Praha 7“ doplní také kino BIO OKO, kde se v 18 hodin uskuteční promítání nového českého kriminálního filmu „Ve stínu“.

Program:

13:00 – 17:00 h -  Stromovka – před bývalou restaurací Šlechtovka

• 13:00 – zahájení programu
  • 13:15 - 13:40 – Společná ukázka drezúry koní Městské police hl. m. Prahy a Policie České republiky
  • 14:00 – 14:45 – Ukázka zásahu hasičů HZS hasičské stanice HS-3 Holešovice
  • 15:00 – 16:00 – Ukázka služebního zákroku pořádkových jednotek PČR
  • 16:15 – 16:55 – Ukázka polní stráže a ukázka kontrolně propouštěcího místa aktivních záloh Armády ČR
  • 17:00 – Zakončení programu
17.09.2012 - Administrátor P7 ; Přečteno: 1562 x